Yerel SEO Nedir?

0
5
Yerel SEO Nedir?
Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO Nedir? kavramı son dönemlerde web sitesi sahipleri arasında oldukça popüler hale gelmeye başladı. Web sitelerinin ziyaretçi trafiğinin neredeyse tamamı arama motorlarından geliyor. Bu nedenle de arama motorlarının belirlediği kriterlere uyumluluk, web siteleri için hayati önem taşıyor. Durum böyle olunca da bir web sitesi için SEO çalışmalarının her ayağı büyük bir önem arz ediyor. Web Macaw tarafından yapılan çalışmalarda web sitesinin tasarımından, içeriğine kadar tüm SEO çalışma kademeleri en doğru şekilde yapılıyor. Gelişen teknolojiyle birlikte yerel SEO şeklinde bir ifade kullanılmaya başlandı.

Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO Nedir? kavramı aslında adından da anlaşılacağı üzere SEO çalışmasının bölgesel kapsamda yapılmasıdır. Aslında teknolojinin çok hızlı gelişimiyle hayatımıza giren mobil cihazların bu teknikte rolü çok güçlüdür. Çünkü mobil cihazlardaki GPS ile lokasyon tanılama yapılıyor. Bu çerçevede de Google tarafından kullanıcıların yapacakları aramalarda GPS üzerinden hareketle sonuçlar gösteriliyor. Bu SEO tekniğinde çalışmanın yapıldığı bölgede kullanıcıların yapacakları aramalarda üst sıralarda yer alınabiliyor. Bu nedenle de lokal SEO şeklinde bir ifadeyle tanımlanabiliyor. Yerel arama nedir sorusu da bu teknikle gündeme geliyor. Yerel arama ise kullanıcıların konum özelliği açık şekilde yaptığı aramalardır. Bu tip aramalarda konuma göre bölgedeki yerel SEO çalışması yapan siteler sonuçlarda gösteriliyor. Sıralamada bu sitelerin bu SEO çalışmasındaki başarısına göre düzenleniyor.

Yerel SEO

Yerel SEO Nedir? sorusu özellikle yerel işletmeler, online pazarlama yapan kişiler tarafından çok sık dile getiriliyor. Bölgesinde yapılan aramalarda bölge bazlı sonuçların ilk sıralarında yer almayı sağlayan bir SEO çalışmasıdır. Yerel SEO hizmeti sayesinde bu SEO çalışmasında da en doğru adımları atabilmek mümkündür. Kullanıcı deneyimini arttırmak isteyen Google bu şekilde lokal odaklı çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu şekilde esas aradığı ya da işine yarayacak sonuçlara daha kolay şekilde ulaşabilmesini sağlıyor. Bu nedenle de günümüzde SEO alanında devrim yaratan bu teknik konusunda hassas bir yaklaşım sergilenmelidir. Özellikle coğrafi arama nedir gibi konularda teknik bilgi edinilmelidir. Bu sayede local seo nasıl yapılır konusunda bilgi ve deneyim kazanmak için doğru verilere ulaşılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz