Wireframe Nedir?

0
8
Wireframe Nedir?
Wireframe Nedir?

Wireframe Nedir? Her hangi bir proje üzerinde sistematik ve planlı şekilde çalışmak için, hedeflenen algoritma üzerinde geliştirmeler yapılmalıdır. Wireframe projelerini tamamladan önce ilgili projenin analizi ve araştırmasıda gerektirir. Wireframe çalışma şekli ise bu sistematik çalışma sanatına büyük oranda fayda sağlamaktadır. Her hangi bir kod kullanımına ihtiyaç duymadan projelendirilen web sitelerinin kurgularını profesyonel şekilde yapabilirsiniz. Doğal olarak müşterinize ise somut ve elle tutulur bir evrak verme olacağı sağlar. Yanı sıra Wireframe her hangi bir web projesinin iskeleti olarak da yorumlanabilir.

Web projelerinin analiz sürecinde belirlenmesi gereken tasarımlar vs zaman yer yer günleri almaktadır. Bu sebeple Wireframe çalışmaları aktif olarak kullanıldığında hem zamandan hemde profesyonel olarak vakit kazandırmaktadır. Yanı sıra profesyonel anlamda çizimler ile ilham kazandırıcak kreatif düşünceler ile sonuçlanabilir. Ayrıca Wireframe’in bir çok faydası var ancak benim tarafımdaki en büyük faydası real hayatta ve çalışma alanımızda somut bir proje olmasıdır. Böylece hem işinizi kolaylaştırır yanı sıra sürekli güncelleme fırsatı vermektedir.

Wireframe Nedir?

Wireframe Nedir? Proje gelişim sürecinde her hangi bir kod yazma ihtiyacı duymadan her hangi bir web projesinin kurgusu yapılabilir. İşlevsel olması adına aktif ve anlık olarak fikir sahibi olabilme fırsatı verir. Özetle web sitesi gelişiminde Wireframe web projesinin ön hazırlık aşamasıdır. Web projeleri adına düşündükleriniz ve kreatif yaklamışlarınızın taslağı niteliğini taşıyabilir. Ayrıca ilgili projenin çeşitli özelliklerini belirleyebilir ve ufakta olsa hakkında bilgiler verebilirsiniz. Projede ilgili özelliklerin nerelere konumlandırılacağı ve hangi özelliğin ne kadar fazla yer kaplayacağı. Yanı sıra nerelere konumlandıracağı hakkında mümkün şekilde özet verebilir.

Wireframe çalışma teknikleri web projelerinin ilerleme sürecine dahil olarak tüm bu iş akışını kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacı ile tasarlanmıştır. Bir Wireframe tasarımı yapmak oldukça önemlidir. Ancak bu tasarımı yapabilmek için çeşitli araçlar kullanabilir yada sitelere yönelebilirsiniz. Wireframe kullanmak istiyor ve bunun için bir araç arıyorsanız sizler için bir kaç öneride bulunabilirim. Geçen yıllarda popüler olan yanı sıra aktif tercih edilen WireFrame Tools arasında 3 adetini listeliyorum.

  • Balsamiq
  • Omnigraffle
  • Pencil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz