Web Tasarım Programcılığı

Web Tasarım Programcılığı, teknoloji devriminin yaşandığı şu dönemde dijital dünyamızı oluşturan mesleklerin başında geliyor. Coder’lar, Web geliştiriciler ve bilgisayar programcıları geçtiğimiz yıl 2018 yılında dünyada en yüksek maaşı alan meslek gruplarından birisiydi. İnterneti kullanan insanlar gün geçtikçe çevrimiçi sürelerini arttırmakta ve web ortamından daha fazla faydalanmakta. Şirketler internet üzerinden gelirlerini arttırdıkça, yazılımlarını geliştirmeye ve aynı şekilde SEO yapılarını da her geçen gün daha iyi hale getirerek arama motorlarında her zaman üst sıraları hedefliyorlar. İşte bu yüzden web programcılığı ile ilgilenen yazılımcıların maaşları önceki yıllara göre, 2019 ve 2020 yıllarında da dünyada en fazla kazanan meslek gruplarından olmaya artarak devam ediyor.

Web Tasarım Programcılığı

Farkındalık oluştukça, her geçen gün veri tabanı programcılığı veya web programcılığı kursu gibi eğitim kurumlarına olan ilgi ve alaka yükseliyor.  Web yazılımcılarının maaşı tasarım ve güvenlik gibi ek becerilere de bağlıdır. Aynı zaman da eğitim geçmişi ve zorlu durumları üstlenme yeteneğine de bağlıdır. Bir web programcısı olarak daha fazla kazanmak istiyorsanız, web sitelerinizi daha dinamik, yaratıcı ve kullanıcı dostu haline getirmelisiniz. Bu yüzden talep ve trendleri çok iyi irdelemelisiniz.  Mobil uygulamalar ve bunların geliştirildiği ARGE alanlarına olan ilginiz fazla olmalı. Ön uç geliştiricisi olarak kalmak ya da arka uç geliştiricisi olarak kendinizi daha fazla mı geliştirmek istersiniz? Buna siz karar vereceksiniz.

Web Tasarım

Sokaktaki bir insan, nedir bu web tasarımı ya da bir web programcısının maaşını duyduğu zaman neden bu kadar yüksek ücretler alıyorlar şeklinde tepkiler verebilir, normaldir. Web yazılımcıları tarzı gereği büyük projelerinin arkasında gizli kalmayı çoğu zaman tercih ederler. Öyle inanılmaz web sitelerinin arkasında hiç tanımadığımız dehalar emek sahibi ki, bunları maalesef kimse bilmez. Mesleğin en ilginç yanı da budur. Ama hiç merak etmeyin bu ciddi projeler için web tasarımcılara ciddi ücretler ödenmektedir. Bazı günler uykuyu unuturlar, bazı günler yemek bile yiyemezler ama mutlaka kafalarını dinleyecek bir şans yaratırlar kendilerine.

Web Macaw

Nerden mi biliyoruz? Tabii ki Web Macaw çatısı altında gecesini gündüzüne katan değerli web programcılarımızdan. Dijital dünya devriminin en büyük aktörleri olarak onlara fazlasıyla saygı duyuyoruz. Henüz geç olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Web programcılığı puanları biraz çaba sarf ederek yerleşebileceğiniz düzeyde. Bir yerden başlamanız çok önemli, tutkuyla yapmanız daha da önemli. Bir web tasarımcısı olarak hiçbir zaman pişman olmayacaksınız merak etmeyin.