Web Tasarım Maliyeti

Web Tasarım Maliyeti, birçok insanın aklını meşgul ediyor. Çünkü bir firmanın ismini ve hizmetlerini daha geniş kitlelere duyurabilmesi için web site sahibi olması günümüzde neredeyse şart haline geldi. Türkiye’de kanun gereği her devlet kurumunun artık bir internet ayağı var. İnternet kullanımının ve internet üzerinden yapılan işlerin artış göstermesiyle artık herkes bir web site sahibi olmak istiyor. Web site yıllık maliyetleri de en çok merak edilen konuların başında geliyor. Açıkçası bu alanda sabit bir fiyat vermek çok mümkün değil. Burada önemli olan sizin nasıl bir site istediğiniz ve ihtiyaçlarınıza en uygun web sitesinin nasıl olması gerektiği.

Web Tasarım Maliyeti

Web tasarım maliyeti konusuna gelecek olursak, internet sitesi kurma maliyeti 2019 yılında genel olarak yıllık 100 TL’den başlamakta ve çok daha yükselebilmektedir. Web tasarım alanında hizmet almak isteyen müşteriler ise bir de tasarım için ücret ödemektedir. E-ticaret web tasarım fiyatları ise biraz daha yüksek olabilmektedir. Bir web sitesi sahibi olabilmek için öncelikle bir alan adı (domain), sonra bir web alanı (hosting) satın almalısınız. Tasarım ücretleri de 200 TL ile 4.000 TL arasında farklılık gösterir. Farklı ücretlerde hizmet veren firmalar da var ancak bu fiyatlar genel ortalama. Web sitesi kurma maliyeti 2019 yılı için bu şekilde. Peki illere göre web sitesi yıllık ücretleri nasıl? Büyük illerde tasarım alanında fiyat farklılıkları ne düzeyde?

Web Tasarım

Web tasarım İzmir fiyatları ve web tasarım İstanbul fiyatları da yukarıda belirttiğimiz fiyatlar aralığındadır. İki büyük il arasında fiyat alanında çok büyük farklılıklar bulunmamaktadır. Web sitenize sahip olduktan sonra sitenizin görünürlüğünün sağlanması, Google, Yandex gibi arama motorlarında üst sıralarda görünebilmesi bir de arama motorlarında yükselme hizmeti almanız gerekir. Web tasarım maliyeti genel olarak bir kez karşılanması gereken bir tutardır. Web sitesi kurma, e ticaret web tasarımı, tasarım, seo alanlarında hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Ancak bu alanda hizmet almak isteyen müşterilerin dikkatli bir araştırma yapması gerekmektedir. Bu alanda en doğru hizmeti veren firmalardan bir tanesi de Web Macaw olarak bilinir.