Web Tasarım Danışmanlığı

Web Tasarım Danışmanlığı, belirli bir hedef doğrultusunda ve estetik bir tavır gözeterek firmaların ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir internet sitesi tasarlamaktadır. Ortaya çıkan web sitesi, bir arama motoru aracılığı ile kullanıcılara sunulur. Peki web tasarımı nedir ve Web Danışmanı ne iş yapar? Müşterilerinin istek ve ihtiyaçlarını belirleyerek onların gelecek planlarını ve hizmet anlayışlarını ifade edebilecek bir internet sitesi tasarlar. Reklam ajanslarında ya da pazarlama departmanlarında tasarım alanında kariyer sahibi olmak isteyen kişiler web tasarım Danışmanı olmayı tercih edebilirler. 

Web Danışmanlığı

Web Danışmanlığı olmak isteyen kişiler, web tasarım hakkındaki ana ilkelerin tümünü bilmelidir. XHML ve CSS işaretleme dilleri hakkında bilgi sahibi olmak ve bu diller ile yeni web siteleri oluşturabilmek oldukça önemlidir. Dijital görüntü işleme yazılımlarını kullanabilen ve imaj çalışmaları yönetebilen kişiler kolaylıkla web tasarım danışmanı olabilmektedir. Standart olan ve yaygın olarak kullanılan içerik yönetim sistemlerini tanımak, web tasarım danışmanı olmak isteyen kişiler için önem taşımaktadır.

Web Tasarım Danışmanlığı

Web tasarım iş ilanları, genellikle bu özelliklere sahip olan kişilere yöneliktir. Örneğin; sahibinden Bursa web tasarım iş ilanları, İstanbul web tasarım iş ilanları gibi ilanlar web tasarım danışmanı için verilmektedir. Çeşitli internet platformlarında web tasarımı stajyer iş ilanları görebilmek de mümkündür. Web tasarımı işi lise mezunu kişiler tarafından da yapılabilmektedir. Bu sebeple, web tasarım danışmanlığı herkese uygun bir iş olarak da algılanabilir. 

Web Tasarım

Web Danışmanlığı, ajanslarda tasarımcı olarak çalışabileceği gibi freelance olarak da çalışabilmektedir. Ajanslarda Web Danışmanı maaşları başlangıçta asgari ücret olarak belirlenmektedir. Kısacası, ajanslarda çalışan tasarımcılar çok yüksek maaşlar alamamaktadır. Ancak, freelance çalışan web tasarım danışmanları günümüz Türkiye şartlarında ayda 4500 – 9000 TL arasında para kazanabilmektedir.

Web Macaw

Freelance çalışan tasarımcıların ayda 15000 – 50000 TL kazandığı zamanlar da olabilmektedir. Burada kazanılacak para, tasarımcının yaptığı iş ile doğru orantılıdır. Buna ek olarak, pek çok web tasarım firması web tasarım danışmanı çalıştırmaktadır. Web Macaw, bünyesinde pek çok web tasarımcısı bulunan bir tasarım stüdyosu olarak SEO uyumlu tasarımlar yapmaktadır. Burada çalışan tasarımcıların aldıkları maaşlar da yapılan işe göre değişkenlik gösterir.