Web Tasarım Boyutları

Web Tasarım Boyutları, konusunda Web Macaw hem kullanıcı deneyimi hem de SEO altyapısı çalışmalarıyla web tasarımlarını oluşturuyor. Farklı projelere istinaden özgün temalarda hazırlanan web tasarım çalışmalarıyla, sektörde özgün ve şık tasarımlı web sitelerine sahip olunabiliyor. Web tasarımında her açıdan çeşitli kriterlerin sağlanması hem görsel açıdan hem de teknik açıdan çok önemlidir. Bunlardan birisi de web tasarım boyutlarıdır. Hem teknik uyumluluk hem de kullanıcı deneyimi açısından web tasarımının boyutlarının standart değerlere uyumluluğunun bulunmaması gerekir. Bunun en temel nedeni kullanım esnasında tüm monitörlerde web sitesinin bozulmadan ve kullanıcı deneyimini olumsuz şekilde etkilemeden açılmasıdır. Ekran çözünürlüğüyle ve web tasarım boyutları her kullanıcının kullandığı monitörün arasındaki farklılıklardan etkilenmemesi sağlanır.

Web Tasarım Boyutları

Web Tasarım Boyutları, Web Tasarım açısından dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir. Web tasarımının monitörde sorunsuz şekilde görüntülenebilmesi açısından gerekli olan ayarlamaların daha proje aşamasında web tasarımcısı tarafından değerlendirilmesi gerekir. SEO uyumluluğu açısından da web tasarım çok önemli bir etkisi bulunuyor. Çünkü Google gibi arama motorları, arama motoru optimizasyonu noktasında kriterleri, kullanıcı deneyimi odağında belirler. Dolayısıyla web tasarımının boyutlarının bu kriterlere uygun olması SEO’nun da başarılı olması açısından çok önemlidir. Web sitesi ölçüleri 2020 ve Photoshop web sitesi boyutları açısından sütun ve fonksiyona belirlenen standart ölçüler değişkenlik göstermektedir.

2019 Web Tasarım Ölçüleri

Web Tasarım Boyutları, veya web sitesi ölçüleri 2019 kriterlerine göre oluşturulmalıdır. Bunun en önemli nedeni ise teknolojinin hızla gelişmesiyle işletim sistemlerinin daha yüksek ekran çözünürlüklerini kullanmaya zorlamasıdır. Bununla birlikte mobil cihazlar içinde yatay ve dikey ölçülerinde göz önünde bulundurulması gerekir. Bu etkenler web tasarımında pek çok farklı ekran çözünürlüğüyle karşı karşıya kalınmasına neden oluyor. Standart slider boyutları, mobil tasarım ölçüleri ve diğer platformlardaki ölçülerine uyumluluğu daha proje aşamasındayken planlayarak, uygulamak gerekir. Bu şekilde en kaliteli ve en başarılı sonuçların alınabilmesi mümkün olacaktır. Web tasarım ve web sitesi banner ölçüleri ideal seviyelerde bulunması noktasında her alana ve fonksiyona özel olarak çalışma gerçekleştirilmesi gerekir.