Sosyal Medya Uygulamaları

0
7
Sosyal Medya Uygulamaları
Sosyal Medya Uygulamaları

Sosyal Medya Uygulamaları 2019 yılının en ilgi gören şeylerindendir. Dünya üzerinde yüzlerce sosyal medya uygulaması çıkarılmakta kimileri çok tutulmakta kimileri ise unutulup gitmektedir. Neredeyse bütün dünya insanları bir tane bile olsa sosyal medya uygulaması kullanmaktadır. Çok tutulan sosyal medya platformları nelerdir? İnstagram, Whatsapp, Facebook, Twitter günümüzün en aktif olan sosyal medya platformlarıdır. Bu platformların milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır. En popüler sosyal ağlar 2019 ve en popüler sosyal ağlar 2020 araştırmaları karşılaştırıldığı zaman gündemde olan ağların yerlerini kaybetmeyeceği anlaşılıyor. İnsanlar bu platformlar sayesinde sürekli olarak birbirleriyle iletişim halindedirler. Tüm dünya olaylarından haberdar olurlar ve iletişim kopukluğu asla yaşanmaz.

Popüler Sosyal Medya Uygulamaları

Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya uygulaması araştırmalar sonucunda whatsapp olarak belirlenmiştir. Dünya üzerinde yüzlerce sosyal medya uygulaması bulunmaktadır. Dijital platformlar, uygulamaları son 3 yılda çok fazla ön plandadır. İnsanlar artık her alan içerisinde sosyal medya kullanmakta. Çünkü sosyal medya tüm iş alanlarına büyük avantaj ve kolaylıklar sağlamakta. En çok işe yarayan ve kullanışlı olan uygulamalar popülerliğini hep korumaktadır. Bu nedenle en çok kullanılan medya uygulamaları 2019 yılında da aynıdır. Son 3 yıldır popülerliğini koruyan uygulamalar, popüler medya uygulamaları 2019 başlığı altında da adını barındırmaktadır. Bu uygulamalar, tahminler doğrultusunda popüler medya uygulamaları 2020 listesinde de adını koruyacak. Web Macaw birçok uygulama alanında kendini kanıtlamış ve uygulamalar üzerinde çalışmalar yürütmektedir.

Sosyal Medyaların Geleceği

Sosyal medya uygulamaları 2020 yılında da güncelliğini koruyacaktır. Belki uygulamalar artık çok daha gelişmiş olacak ve çok daha fazla işlevi olan bir hale gelecekler. Teknoloji çağının en büyük avantajlarından ve güzelliklerinden birisidir. Bu uygulamalar çok farklı şeyler üretilmediği sürece güncelliğini her zaman koruyacaktır. En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları 2020 yılında yine 2019 ile aynı olacak gibi duruyor. Araştırmalara göre sosyal medya uygulamaları 2019 senesinde kullanıcı sayısını %13 arttırmıştır. Bu artış günden güne yine devam etmektedir ve bu nedenle uygulamalar kendilerini hep yenilemeye çalışırlar. Uygulama iyileştirme çalışmaları sürekli devam etmektedir. Uygulamalar her zaman güncel kalacak ve hep kendini yenileyecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz