Marka Tescili

Marka Tescili, çalışması markalaşma sürecinin en önemli adımını oluşturur. Bir hizmet veya kurumun markalaştırılması için resmi olarak tescil edilmesi yasal yükümlülüktür. Ürün veya hizmetin taklit edilmemesi, yasal haklarına sahip olunabilmesi gibi olgular dolayısıyla markalaşma çok önemlidir. Bir markanın tescil ettirilebilmesi için ise belirlenmiş olan koşulların yerine getirilmesi gerekir. İşte bu noktada Web Macaw, sektörel tecrübesi ve uzmanlığıyla çalışmaların en doğru şekilde oluşturularak, sonuçlandırılmasını sağlıyor. Sadece fiziksel markalaşma sürecinin yönetimini değil, bunun internetteki varlığı pekiştirecek SEO uyumluluğuyla sağlanmasını mümkün kılıyor. Bu şekilde her alana ilişkin olarak markalaşmanın doğru şekilde gerçekleştirilmesi sağlanıyor.

Marka Tescili

Marka Tescili nasıl yapılır sorusu marka tescili yaptırmak isteyenlerin en fazla merak ettikleri konulardan birisidir. Bununla birlikte tescil nedir sorusu da yine markalaşma ile ilgili olarak en çok araştırılan konulardan birisidir. Temelinde yetkili kurumların söz konusu markaya sahip kişi veya kurumlara tanınan, tüm yasal haklarını onlara veren belgelendirme türüdür. Tescil işlemlerinde hem prosedür hem de marka tescil ücreti gibi konularda işlemlerin doğru şekilde yapılmasına dikkat edilmelidir. Profesyonel destek alınması süreci çok daha doğru şekilde yönlendirerek, daha kısa zaman dilimlerinde olumlu sonuç alınmasını sağlar. Marka tescil süreci içerisinde gerekli olan evrakların doğru şekilde hazırlanmaması aksamalara neden olur. Gecikme ve olumsuz sonuçlanmayla karşılaşmamak için profesyonel yardım önem taşır.

Marka Tescili Nasıl Yapılır?

Marka Tescili, çalışmalarında marka tescil sınıfları şeklinde ayrımlarda mevcuttur. Bu durumda markalaşma çalışmasının hangi sınıfa uygun olduğu ve hangisinin seçilmesi gerektiği gibi olgular ortaya çıkartır. Profesyonel marka tescil danışmanlığının alınması süreci daha iyi yönetebilme imkanı verir. Marka tescil ücreti ödeme işlemlerinde bile dikkatli hareket edilmemesi durumunda gecikme, yüksek maliyet gibi durumlarla karşılaşılabilir. Profesyonel danışmanlıkta marka sorgulama turk ticaret sistemi üzerinden hareket ediliyor. Bu şekilde tescil ettirilen bir marka ile ilgili olarak tekrar oylayıcı bir prosedürle uğraşılmaması sağlanabilmektedir. Ulusal bazda olduğu gibi aynı zamanda da uluslararası marka tescil sorgulama da yapılabiliyor. Bu şekilde uluslararası markalaşma sürecinde de çok daha emin adımlar atılabiliyor.