JavaScript Nedir?

JavaScript Nedir?

JavaScript Dersleri, ile benzersiz eğitim ve hızlı bir şekilde geliştirici olabilirsiniz. Bu makalemizde JavaScript’in tam olarak ne olduğunu ve ne işe yaradığına bu makalemizde yer vermekteyiz. JavaScript Nedir? şeklinde karşılaştığımız sorunun sıkça sorulması, adının sürekli olarak duyulmasıyla da doğru orantılıdır. İnternetin yaşamlarımızda ulaştığı vazgeçilmez konum, aynı zamanda işlevselliğini sağlayan pek çok terimle tanışmamızı da sağlıyor. Bu yeni literatürde, Javascript, en sık karşılaştığımız terimlerden biridir. Web Macaw olarak, hazırladığımız web tasarım çalışmalarında, javascript, yoğun olarak başvurduğumuz bir dil. SEO kousunda da çeşitli destekler sağlayan Javascript, önemli bir betik dilidir. Javascript nedir kısaca ele alındığında, bir betik dilidir olarak yanıtlanabilir. Javascript özellikleri itibariyle, dnamik ve etkileşim oluşturan, web platformlarının hazırlanmasını sağlayan bir betik dilidir. Onun sağladığı avantajlar ve etkileşim, alternatifi henüz olmayan bir dil olmasına neden olur.

JavaScript Nedir?

JavaScript Nedir? sorusunun yanıtını daha iyi anlayabilmek için, javascript ile neler yapılabilir konusunu araştırmak gerekir. Javascript Web sitelerini dinamik ve etkileşimli bir hale getirmenin yanında, oyun gibi uygulamaların geliştirilmesinde de etkin şekilde kullanılıyor. En yaygın kullanım alanları olarak web siteleri ve oyunlar olsa da, sunucu tarafında da işlevsel şekilde kullanılır. Oyunlar veya bir web sitesinde, herhangi bir resmin büyüyerek ekranı kaplaması en basit javascript örnekleri arasında gösterilebilir. İnternetin yaşamlarımız açısından vazgeçilmez bir öneme hızla kavuşması, hızlı bir şekilde gelişmeye devam etmesi zorunluluğunu da oluşturdu. Talep ve beklentilere daha özellikli, dinamik ve etkileşimli yanıtlar sunmak için, web siteleri javascript kullanımına ağırlık verdiler.

JavaScript

JavaScript Nedir? sorusuna yanıt bulabilmek için, çok çeşitli kaynaklara erişebilirsiniz. Javascript Türkçe ve bol kaynak bulabileceğiniz bir betik dilidir. Javascript yazılım alanında en yoğun kaynak bulabileceğiniz ve aynı zamanda uygulama örneklerine ulaşabileceğiniz dillerden biridir. Öğrenebilmek için, özellikle yoğun şekilde uygulama yapmanız gerekir. Öğrenmek için bolca pratik yapılmalı ve daha önce oluşturulmuş örnekler konusunda araştırma yapılması gerekir. Daha uzun yıllar web siteleri için, önemini koruyacak dillerden biridir. Bu ve işlevselliği nedeniyle de, javascript, web masterlar için öğrenilmesi gerekli dillerden biri haline gelir. Web sitelerinin daha dinamik ve çeşitli etkileşimler oluşturabilmesi için, javascript gibi bir script dili zorunludur. Dinamik olmayan ve durağan web sitelerinin, rekabet şansı azalır.

Yorum yapın