İçerik Stratejisi

İçerik Stratejisi, internette başarıya ulaşmak için bir web sitesi açısından önem taşır. Hizmet verilen sektör/kategori alanında hedef kitleye odaklı içeriklerin oluşturulması gerekir. Bunun içinde önce bir strateji oluşturarak, hazırlanan plan/program doğrultusunda sürecin yürütülmesi gerekir. Web Macaw olarak uzman ekibimizle her kategorideki web sitesinin içerik stratejisini interaktif biçimde oluşturuyoruz. Günümüzde SEO açısından çok önemli olan içerik stratejisi kavramının sıkça dile getirilmesi içerik stratejisi nedir sorusunu gündeme getiriyor. İçerik stratejisinin temel yapılarını hedef kitle, rekabet analizi ve zamanlama oluşturuyor. Yani hangi içeriğin hangi kitleye, hangi zamanda ve hangi rakiplere karşı verileceğini belirlenmesi gerekir. Buna uygun şekilde hareket edilerek, daha yüksek verimlilikte geri dönüşüm alınabilir.

İçerik Stratejisi

İçerik Stratejisi, ile tüketici/kullanıcı cephesinden en yüksek geri dönüşüm yüzdesini almayı sağlayacak uygulama yöntemi ve zamanlama yapısı oluşturulmalıdır. İçerik pazarlama düşünme aşaması için tüm bu kriterleri göz önünde bulunduracak, öngörülü bir çalışma gerçekleştirilmelidir. Her pazara ilişkin teknik ve pratik hakimiyete sahip olan kişilerce bu içerik tanıtım ve sunum hazırlığının gerçekleştirilmesi gerekir. Ürün ve hizmetlerde sunumun çok önemli olduğunun asla unutulmaması ve en iyi sunumu her yönden oluşturacak, çalışma gerçekleştirilmelidir. Bunun içinde yaratıcılık en önemli bileşen haline geliyor. Yaratıcı içerik üretimi ile basit veya genel ürün, hizmet veya marka için bile yüksek geri dönüşümlü sunum gerçekleştirilebilir.

İçerik Pazarlama

İçerik Stratejisi, doğru şekilde kurgulandığı takdirde hangi konuda olursa olsun tüm kullanıcı/tüketici ilgisini çekebilirsiniz. Özellikle yaratıcı içerik üretim süreci kapsamında tüketici/kullanıcı cephesinden hareket edilerek, etkileşimi daha başarılı şekilde gerçekleştirebilme imkanı oluşturulabiliyor. Kullanıcı deneyimi odaklı çalışma neticesinde geri dönüşüm yüzdesi yüksek tanıtım ve sunum gerçekleştirilebilir. Bununla birlikte içerik stratejisinin muhakkak teknik yönden de yönetimine dikkat edilmesi gerekir. Yani web sitesi içeriğinin arama motorlarında kullanıcılara ulaştırılabilmesi için SEO uyumluluğunun bulunması da gerekir. Dolayısıyla SEO uyumlu içerik stratejisine de ağırlık verilmelidir. SEO teknikleriyle kurgulanan tüm içerikler, genel SEO çalışmasını tamamlayıcı etki oluşturur. Bu şekilde hedef kitlenin ilgili aramalarda her zaman ilk sonuç seçeneklerinden birisi olarak sunulabilir.