HTML Genel Bakış

0
6
HTML Genel Bakış
HTML Genel Bakış

HTML Dersleri, olarak başlattığımız bu makalemizde ise HTML Genel Bakış notlarını ve kriterlerini derlemekteyiz. Dikkatli ve öz verili şekilde eğitimlere ayak uydurmanın ardından profesyonel olarak HTML dili hakkında geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz. HTML dili kodlamak ya da öğrenmeyi hızlandırmak için ilk etapda başlangıç olan dersleri dikkatle okumanız ve uygulamanız önemlidir. Öncelikle HTML, xHTML ve XML gibi farklı HTML dillerinin temel yapılarını kavranması süreci kısaltır. İlgili HTML elementlerinin (HTML Etiketi, HTML Kodu ve HTML Tag) olarak da kullanılabilir. Nasıl çalıştıkları hakkında ise bilinmesi gereken kritik notlar vardır.

HTML Kodları < ile başlar > ile biten bir etiket yapısına sahiptir.

HTML Kodu

<html>

HTML Genel Bakış

HTML Genel Bakış makalemizde ve sonraki derslerimizde kullanılan HTML dosyanızda kullanılan kodların arasında yer alan tüm metinleri arama motorları ve siteyi kullanan ziyaretçiler tarafınca düz metin olarak görünüm sağlar. HTML Kodu ile ilgili özellikler belirtmek için kullanılan eleman yapıları genel olarak işaretler arasında yer almaktadır.

Örnek: özellik=”Değer” şeklinde yazılmaktadır.

HTML Kodu

<body bgcolor="black">

HTML etiketlerinin (Tag) ne işe yaradığını ve nasıl kullanılması gerektiğini yanı sıra hangi özellikler taşıdığını ilerleyen derslerde altını çizerek belirteceğiz. Şimdi ve sonraki derslerde ilgili elementler hakkında biraz daha detaylı bilgi edinmek için devam edelim…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz