Gizlilik Politikası

Gizlilik ve Güvenlik Politikasi

Web Macaw: www.webmacaw.com web sitemizle verilen tüm hizmet ve servisler, Orhangazi Mah. Alparslan Türkeş Cad. No:21/4 Pendik / İstanbul adresi üzerinde kayıtlı olan “Web Macaw Dijital Pazarlama” firmamızın kendisine ait ve Mehmet A. KARAOĞLU tarafınca yönetilmektedir.

Web Macaw bünyesine dahil olan önceki ve sonraki müşteri ve/veya üyelerine kampanya, güncel ve yeni Servisler vb promosyon teklifleri dahilinde, SMS, Mail vb İletişim seçenekleri ile benzersiz teklifler gönderebilir. Müşteri ve üyelerimiz bu tarz bilgilerin alınıp alınmama konusunda seçim yapabilir. Üye giriş sonrasında ilgili kişisel bilgileri diledikleri şekilde güncelleyebilir yada gelen bilgilendirme ve kampanyaları alıp almayacağının bildiriminde bulunabilir.

Web Macaw, sitemiz üzerinde yada E-Posta ile sağlanan tüm işlemler veya onay süreci, üyelerimiz tarafından tarafımıza iletilen kişisel bilgiler, Üyelerimiz ile yapılan “Üyelik Sözleşmesi” üzerinde belirlenen amaçlar için kullanılmaktadır. Yanı sıra kapsam dışında üçüncü kişilere açıklanmamaktadır.

Web sitemiz ve servis veya hizmetlerde kullanılan sistemlerdeki alakalı vb sorunların tanımalanabilmesi ve sağlanan hizmet ile çıkabilecek sorunların yada uyuşmazlıkların hızlı bir şekilde çözüme ulaştırılması adına, Web Macaw üyelerin IP adreslerini log tarzında kayıt etmektedir. İlgili IP adreslerini benzeri durumlarda kullanmaktadır. Kayıt altına alınan IP adresleri, kullanıcı ve ziyaretçilerin tanımlaması yada detaylı bir demografik bilgi toplamak adınada kullanılabilir.

Web Macaw, Üyelik Sözleşmesini kabul eden ve belirlenen amaçlar dışında ve iş birliği içersinde bulunan kişiler tarafından direkt olarak pazarlama yapmak amacı ile kullanılabilir. Üye ve Müşterilere ait kişisel bilgiler gereken durumlarda direkt olarak kendisi ile iletişim ve/veya temas kurma amacı ile kullanılabilir. Web Macaw tarafından istenilen bilgiler ve/veya kullanıcılar tarafından sunulan bilgiler Web Macaw üzerinde yapılan işlemler ile ilgili bilgiler; Web Macaw ile işbirliği içersinde bulunan kişiler tarafınca, “Üyelik Sözleşmesi” ile beraberinde belirlenen amaçlar yada kapsam dışında üyelerimizin kişisel kimlikleri ifşa edilmeden çeşitli şekillerde istatistiksel değerlendirmeler amacı ile veritabanı oluşturma yada pazar araştırmaları durumunda kullanılabilir.

Web Macaw, üyelerimiz tarafınca sunulan gizli bilgileri kesinlikle giz ve özel tutmayı, alakalı gizliliğin sağlanması yada sürdürülmesi, ilgili gizli bilgilerin tümünün yada bir kısmının kamu alanına girmesini ve/veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü kişiler tarafınca ifşa durumunu önlemek için gereken tüm tedbir ve güvenlik önlemlerinin özenini göstermeye taahhüt eder.

Kredi Kartı ve Ödeme Güvenliği

Web Macaw ve/veya Firmamız, web sitelerimiz üzerinde alışveriş yapan ve kredi kartı kullanan kişilerin güvenlik kriterleri ilk plandadır. Kredi kartı bilgilerinize dair hiç bir bilgi sistem üzerinde saklanmamaktadır.

Satın alma sürecinde dikkate almanız gereken güvenlik kriterlerinde önem taşıyan iki önemli bilgilendirme dahildir. Ürün vb satın almadan önce kullandığınız tarayıcının en alt satırlarında bulunan anahtar kilit simgesidir. Bu ibare işlem yapılan site üzerinde alışveriş sürecince güvenli bir ödeme sayfası olduğunu belirtmektedir. Girilen veya kullanılan tüm bilgiler şifrelenerek korunmaktadır. İlgili bilgiler satış işlemlerinin süreçlerine bağlı olarak yada talep edilen talimatlar doğrultusunda kullanılmaktadır. Hedeflenen alışveriş sürecinde kullanılan ilgili kredi kartı bilgileri sitemiz üzerinde bağımsız şekilde 128 ve/veya 256 bit SSL (Secure Sockets Layer) protokolü ile şifrelenerek sorguları yapılmak üzere ilgili bankaya iletilir. Kullanılan Kredi Kartın kullanılabilinirliği ilgili banka tarafınca onaylandığı süreçte talep edilen ürün veya hizmet satın alınmış olacaktır. Müşteri ve Üyeler tarafından kullanılan bilgilerin tarafımızca görüntülenmediği yada kaydedilmediği ibraz eder, üçüncü şahıslar tarafınca ve hiç bir koşulda ilgili bilgilerin ele geçirebilmesini engellemiş olur.

Web Macaw ve siteleri üzerinde kredi kartı kullanılarak sağlanan siparişler üzerinde (Ödeme / Fatura / Teslimat) gibi bilgilerin güvenirliği ve doğruluğu firmamız tarafınca Dolandırıcılık girişimlerine karşı özenle denetlenmektedir. Bu sebepten Web Macaw ve siteleri üzerinde ilk alışverişini yapan müşterilerimiz tarafınca ilgili siparişlerin talep edildiği teslimat adresi vb bilgileri sipariş ekranında ve telefon görüşmesi ile finansal problemleri atlatmak amacı ile doğrulması gerekmektedir. Bu sürecin net bir şekilde doğruluğu için ilgili kart sahibi yada banka ile irtibata geçilerek kontrolleri yapılmaktadır.

Üye oluşturulurken verilen tüm bilgi ve değişim sürecine ilgili üye ulaşabilir ve güncelleyebilir. Üye olurken belirlenen bilgilerin güvenli bir şekilde korunması takdirde, üçüncü şahıslar tarafınca ilgili bilgilere ulaşması yada ilgili bilgileri değiştirmesi kesinlikle mümkün değildir. Bu sebeple üyelik vb süreçlerde 128 / 256 Bit SSL güvenlik alanında devam edilir ve tamamlanır. Bahsi geçen sistem uluslararası kullanılan bir şifreleme standartına sahiptir. Kırılması vb bilgilerin sızdırılması gibi durumlar söz konusu değildir.

Ayrıca, Destek hattı ve müşteri hizmetleri tarzında hizmet servisleri bulunan yada açık adresleri var olan web sitesi yada alışveriş siteleri günümüzde çok daha fazla tercih sebedir. Bu sebeple aklınıza takılan yada karşılacağınız sorunları önceden sorarak detaylı bilgiler anılabilir. Web Macaw’ın güvenilirliği hakkında daha sağlıklı bilgiler almak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Mail Order ve Kredi Kartı Bilgi Güvenliği

Mail Order kullanılarak ödeme talimatında sağlanan tüm bilgiler Web Macaw tarafınca gizlilik politikalarına göre saklanacaktır. Tarafımıza sunulan ilgili bilgilerin olması ödeme itirazlarına yönelik 60 günlük süre ile güvenliği sağlanır ve sonrasında silinir ve/veya imha edilmektedir. Hizmet veya ürünlerin bedelinin dışında kartınız üzerinde farklı bedellerin çekilmesi durumunda banka ile irtibata geçerek itiraz edebilir ve ilgili tutarın ödemesini iptal edebilirsiniz. Bu durumda tarafınıza ve tarafımıza hiç bir risk vb durumlar oluşturmayacaktır.

Üçüncü Şahıs ve Taraf Web Siteleri veya Uygulamalar

Web Macaw, kullanılan içerik vb alanların doğru yada kaliteli kaynak niteliğinde farklı ve dış sitelere link verebilir. Web Macaw, ilgili faydalı linkler vasıtası ile ulaşılan web sitelerinin gizlilik politikaları yada sunulan içeriklere yönelik hiç bir sorumluluk taşımamaktadır. Web Macaw, üzerinde her hangi bir reklam yada reklamcılık vb sponsorluk durumu söz konusu değildir. Proje bazlı iş ortaklarımız yada partnerlerimiz Müşterilerimiz tarafınca gerekli evraklar üzerinde bildirilmektedir. İş bu ilgili sözleşmedeki Gizlilik Politikası İlkeleri, sadece Web Macaw internet sitesi kullanımı üzerine ilişkilidir. Üçüncü siteler ve faydalı link niteliği taşıyan siteler tarafını kapsamamaktadır.

İstisnai veya Ayrıklık Halleri

Aşağıda sunulan sınırlı hallerde Web Macaw, işbu ilgili sözleşme “Gizlilik Politikası” hükümleri dışında Üye ve Müşterilere ait bilgileri üçüncü taraf kişilere açıklayabilmektedir. Bu durum sınırlı ve tedbir sistemi ile olmakla beraber;

  1. Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik v.b. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte olan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uymak;
  2. Web Macaw’ın Kullanıcılarla akdetilen “Üyelik Sözleşmesi”‘nin ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirmek ve bunları uygulamaya koymak amacıyla;
  3. Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;
  4. Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdir.

Web Macaw E-Posta ve Mail Güvenliği Yada Gizliliği

Web Macaw Üye ve Müşterilerinden asla karşılıklı iletişim dışından veya ilgili crm kullanımı dışında kredi kartı bilgileri talep etmemektedir. Tarafımızdan gönderilen E-Postalara, karşı cevabe istinaden Kredi Kartı Bilgilerinizi ve ilgili şifrelerinizi kesinlikle yazmayınız. E-Posta kullanımlarında yer alan tüm bilgiler üçüncü şahıslar tarafınca görüntülenebilir. Web Macaw, E-Posta ile aktarılan her bilginin güvenliğini ve gizliliğini hiç bir koşulda garanti etmemektedir.

Web Macaw, işbu sözleşme “Gizlilik Politikası” hükümlerini dilediği anda Web Macaw üzerinde yayınlamak, Tüm kullanıcılara E-Posta ile göndermek yada web sitesi üzerinde yayınlamak sureti ile güncellemelerde bulunabilir. İlgili Gizlilik Politikasında belirlenen hükümlerin tümü değiştirildiği taktirde ve yayına alındığı tarihten itibaren yürürlük kazanmaktadır. Gizlilik Politikamız ile alakalı her türlü bilgi ve sorularınızı info@webmacaw.com adresini kullanarak bizlere e-mail gönderebilirsiniz.

Yada Web Macaw yetkililerine aşağıda bulunan iletişim bilgilerini kullanarak ulaşabilirsiniz.

Firmamıza ait aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz.

Firma Ünvanı: Web Macaw Dijital Pazarlama ve SEO Ajansı
Adres: Orhangazi Mah. Alparslan Türkeş Cad. No:21 34903 Pendik / İstanbul
E-Posta: info@webmacaw.com
TEL: +90 532 381 3440