Black Hat SEO Nedir?

0
6
Black Hat SEO Nedir?
Black Hat SEO Nedir?

Black Hat SEO Nedir? ve neden kullanılır soruları son dönemlerde popüler olması vesilesiyle SEO alanında gündem konularından birisidir. Black Hat SEO yani Türkçe adı ile siyah şapka SEO çalışması pek tavsiye edilmeyen bir SEO tekniğidir. SEO çalışmalarına istinaden SEO programlarından yardım alınmasına yönelik yapılan işlemlerin adını oluşturur. Temelinde yasallığı bulunmayan ve aynı zamanda da doğal olmayan bir SEO tekniğidir. Black hat SEO teknikleri temel olarak kopya ve özgün olmayan içerikleri programlarla web sitesine doldurulmasıdır. Böyle bir içerik yapısı asla ve asla arama motorları tarafından kabul edilmez. Ancak belirli bir süre sağlayacağı yükseliş, çoğu kişinin yönlenmesine neden oluyor. Web Macaw bu tip zarar sağlayacak SEO tekniklerinden kaçınarak, SEO çalışmalarını yerine getiriyor. Böylelikle kalıcı bir SEO başarısı sağlıyor.

Black Hat SEO Nedir?

Black Hat SEO Nedir? ve Black Hat SEO nasıl yapılır sorularına yanıt bulmadan önce, yasadışı ve organik olmayan bir yöntem olduğu unutulmalıdır. Bir web sitesinin arama motoru sonuçlarında hızla yükselmesini sağlar. Ancak özgün olmayan içerik ve yasadışı içerik yapısı nedeniyle yükselmesi ve sıralaması kalıcı değildir. Bu yüzden günümüzde SEO uzmanları tarafından asla önerilmemektedir. Çünkü bu teknikte kullanıcılar internette mevcut olan farklı sitelerdeki içerikleri çekiyor. Çeşitli programlar vasıtası ile pratik bir şekilde web sitesine içerikleri çekiyor. Bu şekilde daha önce paylaşılmış olan içerikler siteye dolduruluyor. Bu şekilde yoğun içerik paylaşımı da belirli bir yükselme sağlıyor.  Ancak ilerleyen süreçte Google gibi arama motorları tarafından banlanıyor yani yasaklanıyor. Bu gibi veriler Black SEO nedir sorusuna genel bir açıklama getiriyor. Bu gibi çalışmalar için internette Black Hat SEO forum paylaşımları da bulunuyor.

Black Hat SEO

Black Hat SEO Nedir? sorusunun dışında tersi olan White Hat SEO nedir sorusu da gündemde bulunuyor. Türkçesi Beyaz Şapka SEO olan bu teknik ise direkt olarak özgün ve kaliteli içerik tekniğine bağlıdır. Yani Black Hat SEO tekniğinin tam tersi şeklinde işler. Dolayısıyla daha güvenilir ve daha başarılıdır. Türkiye’nin Dijital Pazarlama ve Web Tasarım Hizmetleri.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz